Úvod » Úspěchy

Jarní Kralupy 24.-25.3.2012

publikováno 26.03.2012 (aktualizováno 29.03.2012)

Coursingové závody v Kralupech nad Vltavou

O víkendu 24.- 25.3.2012 někteří z těch, co navštěvují naše tréninky, vyrazili na coursingové závody do Kralup nad Vltavou. V sobotu si za chrtí plemena splnil dva  společné licenční běhy vipetík Joy.

A v neděli ve svém prvním coursingovém závodě jezevčice Terry skončila celkově na 2. místě, v klubovém závodě psů bez PP, ze sedmi fenek. Po prvním kole byla čtvrtá, odběhla ho chudinka celé s rozepnutou dečkou, nějak se nám uvolnil knoflík na bříšku při startu. Tak si celý beh vzhledem ke svým krátkým nožičkám šlapala na bryndák, ale byla statečná, dala do toho běhu všechno a běžela jako by tam nebyl. Dostala jen 165 bodů. Druhým během si skóre vylepsila na 171.

Jezevčice Terry běží s bryndákem. Foto: Kamila Šafaříková

Luccy obsadila místo 6. Běžela také s obrovským nasazení, ale v druhém běhu zřejmě o něco škobrtla, což ji rozhodilo a na chvíli stratila střapeček z dohledu, Terry mezi tím i s ním frnkla hodně daleko, tak se Luccy chvíli zarazila, než opět začala také lovit. ;-)

Klubového závodu se také zúčastnila borderka Angi. Po prvním kole byla druhá, předvedla nádherný běh, v druhém běhu už, ale lov moc překombinovala,  což ji vyneslo málo bodů a celkově to stačilo už jen na 5. místo.

V Kralupech nad Vltavou si v neděli splnila své první licenční běhy i parsonka Jupí a kooikerhondjice Borůvka, která bude zřejmě v ČR prvním oficielním coursingovým závodníkem tohoto plemene.

Borůvka v Kralupech nad Vltavou. Foto: Kamila Šafaříková